FIZJOTERAPEUTA

KAMIL ZAŁĘSKI

"Mój pierwszy kontakt z fizjoterapią miał miejsce, kiedy byłem nastolatkiem i sam potrzebowałem fachowej pomocy rehabilitacyjnej. Doświadczenie to sprawiło, że zacząłem interesować się tą specjalizacją zawodową i doszedłem do wniosku, że kiedyś również chciałbym pomagać innym ludziom w powrocie do zdrowia. Realizując ten plan ukończyłem studia wyższe oraz odbyłem wiele szkoleń, aby w jak najlepszy sposób pomagać innym. Kolejne lata praktyki zawodowej i płynące z nich doświadczenie terapeutyczne przekonały mnie o ograniczonym działaniu klasycznej fizjoterapii, co z kolei zainspirowało mnie do szukania skuteczniejszych form terapeutycznych. W ten sposób 3 lata temu rozpocząłem swoją przygodę z osteopatią, która postrzega ludzki organizm jako sieć współzależnych systemów, układów. Zrozumiałem, że tylko holistyczne podejście do problemów i zaburzeń ludzkiego ciała pozwala skutecznie diagnozować źródło danej dolegliwości, zamiast tylko łagodzić jej „powierzchowne” objawy. Osteopatia wzbogaciła mój terapeutyczny warsztat, czyniąc moją pracę bardziej wydajną i skuteczną. Ta wiedza bezpośrednio przekłada się na moich pacjentów, ich zadowolenie oraz szybszy powrót do zdrowia. Dzięki temu zyskałem pełną świadomość i satysfakcję z wykonywania jednego z najbardziej ekscytujących zawodów świata."

Kamil Załęski ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.  Aktualnie mieszka i pracuje w Białymstoku. Od 2007 roku zajmuję się leczeniem chorób narządu ruchu. W latach 2010-2011 prowadził zajęcia praktyczne i teoretyczne z „Diagnostyki funkcjonalnej i programowania rehabilitacji” ze studentami fizjoterapii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

Uczestnik wielu kursów doskonalących, m.in.  Kinesio Taping Association Part 1 and 2 w roku 2006r; Terapia manualna wg konceptu Kaltenborn-Evjenth, zakończony dyplomem w roku 2008r.; PNF podstawowy oraz  PNF rozwijający, zakończony dyplomem w 2010 r.;  Osteopatyczne krótkodźwigniowe techniki manipulacyjne kręgosłupa w oparciu o koncepcję prof. Hartman’a. 2013r.

Doświadczenie zdobywał m.in. w Przychodni Rehabilitacyjnej CKR Filia 6 Konstancin-Jeziorna; Prywatnym gabinecie fizjoterapii Linmed w Warszawie;  Centrum Onkologii – Instytut w Warszawie;  Przychodni Rehabilitacyjnej CKR Filia Białystok;  Przychodni rehabilitacyjnej Centrum Medyczne Nowe Miasto Osteo-Medic Białystok.

Swoje umiejętności doskonali studiując osteopatię na prestiżowej Międzynarodowej Uczelni Flanders International College of Osteopathy FICO.

Jeśli masz pytania dotyczące współpracy nad rozbudową strony lub rehabilitacji skontaktuj się z autorem.

Zobacz referencje

Wszystkie prawa zastrzeżone ©FIZJOTERAPIA-BIAŁYSTOK.PL 2013. Polityka cookies.
Kopiowanie zdjęć i treści bez zezwolenia zabronione.